زيور آلات زيور آلات .

زيور آلات

تور كيش يا تور مشهد

انتخاب مقصد سفر براي افرادي كه دوست دارند از تعطيلات خود براي يك سفر مناسب استفاده كنند  هميشه كار ساده اي نيست .

 

براي نمونه مسافران زيادي وجود دارند كه براي يك سفر داخلي خوب بين انتخاب تور كيش و يا تور مشهد ترديد دارند .

از اين رو در اين مقاله سعي ميكنيم برخي از ويژگي هاي اين دو مقصد را بررسي نماييم تا كار براي انتخاب اين دسته از مسافرين كمي ساده تر گردد

 ØªÙˆØ± کیش

برخي از جاذبه هاي كيش : 

باغ وحش پارك آهوان جزيره كيش

اين باغ وحش زيبا يكي از جاذبه هاي گردشگري اين جزيره به شمار مي رود. حيوانات مختلفي از قبيل شير، روباه، آهو، شغال، ميمون هاي سنجابي، گوزن و اسب و ... در اين پارك نگهداري مي شوند. يكي از جاذبه هاي اين باغ حش، وجود آهواني است  كه آزادانه در اينجا زندگي مي كنند. هم چنين قطاري در اين پارك قرار دارد كه گردشگران و مسافران تور كيش را به نقاط مختلف اين بوستان زيبا مي برد. ديدن آهوان آزاد و فضاي سرسبز و زيباي اين باغ وحش آرامش خاصي به بازديدكنندگان مي دهد. . ضمنا اگرشما  نگران هزينه هاي سفر خود از جمله هزينه هاي بليط كيش  و رزرو هتل هستيد پيشنهاد خوب اين است كه از تورهاي لحظه آخري استفاده نماييد . تور لحظه آخري كيش  معمولا اندكي زماني پيش از پرواز توسط آژانسهاي مسافرتي ارائه ميشود و نكته جالب اينكه گاهي قيمت اين تورها 50 در صد پايينتر از قيمت حالت عادي است .

كشتي يوناني

مالكيت اين كشتي به ايران، يونان و انگلستان مربوط مي شود و اواسط سال 1345 به گل نشسته است. اين كشتي اسامي مختلفي داشته و يكي از اسامي خارجي آن امپاير تروپت و از اسامي ايراني مي توان كوروش پارسي و همدان را نام برد. در زماني كه اين كشتي به گل نشست، تلاش زيادي براي كشيدن آن كردند ولي موفق نشدند پس تصميم گرفتند كه كشتي را رها كنند. هنوز علت به گل  نشستن اين كشتي مشخص نيست. اين كشتي بزرگ متاسفانه بر اثر گذشت زمان بسيار فرسوده شده است ولي هنوز يكي از جاذبه هاي جزيزه كيش به حساب مي آيد و سالانه گردشگران زيادي براي ديدن اين كشتي به جزيره كيش سفر مي كنند. شايد به واسطه همين ديدنيهاي بكر هم باشد كه خيلي از گردشگران داخلي تور كيش را به تورهاي مشابهي مانند تور دبي ترجيح ميدهند  ، ديدنيهايي مانند اين كشتي زيبا كه البته بايد براي نگهداري از آن بيشتر كوشيد .ديدن اين كشتي وسط درياي نيلگون خليج فارس زيباترين منظره را پديد مي آورد. اگر علاقه زيادي به عكاسي داريد، كشتي يوناني بهترين سوژه است، البته ممكن است در سايت ها عكس هايي از داخل كشتي ديده باشيد ولي شما به هيچ وجه نمي توانيد به آنجا برويد و اين عكس ها توسط غواصان حرفه ايي گرفته شده است. پيشنهاد مي كنم هنگام غروب آفتاب به كشتي يوناني برويد تا شاهد زيباترين مناظر در طول عمرتان باشيد. هم چنين  در كنار كشتي يوناني، تفريحاتي را براي گردشگران به وجود آورده اند مثلا مي توانيد با پرداخت هزينه، شتر سواري را در كنار ساحل تجربه كنيد، هم چنين وجود پارك ساحلي در نزديكي كشتي يوناني يك امتياز محسوب مي شود و مي توانيد علاوه بر گذراندن اوقات خوش در اين پارك ساحلي از ديدن كشتي يوناني لذت ببريد. پيشنهاد مي كنم تا دير نشده كشتي يوناني را ببينيد زيرا معلوم نيست كه تا چه مدت اين كشتي فرسوده بتواند دوام بياورد و هر لحظه ممكن است، غرق شود.

جزيره هندورابي

جزيره هندورابي در قرن نهم هجري در كنترل پرتغالي ها بوده و اين جزيره مركز فعاليت هاي بازرگاني و تاسيسات لشكري آنها واقع شده بود ولي امروزه فقط بخشي از ويرانه هاي دهكده پرتغالي و دژ دفاعيشان باقي مانده است. اين جزيره يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش به شمار مي رود. جمعيت اين جزيره  بسيار كم و 191 نفر است و سن اكثر افراد بومي بالاي 40 سال است و تجارت آنها ماهيگري است. چند سال پيش حتي امكانات رفاهي مانند آب آشاميدني و برق نداشتند ولي خوشبختانه چند سالي است كه دولت آب و برق در اختيار آنها قرار داده و حتي خاك اين منطقه حاصلخير نبوده و خاك مناسب براي رشد گياهان از شهر هاي ديگر به اين جزيره آورده شده است. تير ماه سال گذشته بندر و فرودگاه هندورابي تاسيس شده است. براي رفت و آمد به اين جزيره هم مسير دريايي و هم مسير هوايي وجود دارد كه البته فعلا مسير دريايي مورد استفاده قرار مي گيرد. از آثار باستاني اين جزيره، يك روستاي تخريب شده به نام الدورات و الصرات  را مي توان نام برد.  ابتدا بوميان  براي بازديد كردن گردشگران از جزيره مقاومت نشان مي دادند و حتي اطراف منطقه ديوار بتوني كشيده بودند ولي خوشبختانه به دليل اينكه دولت امكانات رفاهي در اختيار آنها قرار داد، بلاخره بوميان اجازه بازديد از جزيره را دادند ولي ممكن است اگر به بازديد اين جزيره برويد، آنها در خانه هايشان بمانند. اين منطقه بكر است و هيچ ساخت و سازي درون آن انجام نشده تا بافت جزيره حفظ شود ولي فقط براي گردشگران، رستوران و 3 نوع چادر ايراني، عربي و ايتاليايي در نظر گرفته شده است كه بازديدكنندگان مي توانند شب را در اين چادر ها سپري كنند. حتما به رستوران اين جزيره برويد و از منوي غذايي، غذاي مخصوص جزيره كه ماهي قطب نام دارد را سفارش بدهيد. اين غذا بسيار خوشمزه است و به شيوه سنتي بوميان اين منطقه درست شده است. در اين جزيره فقط يك مدرسه وجود دارد كه تا مقطع ابتدايي است و اگر بوميان قصد ادامه تحصيل داشته باشند بايد از جزيره خارج شوند. احتمالا تا سال آينده امكانات تفريحي شامل جت اسكي، قايق سواري و حتي غواصي به اين منطقه منتقل مي شود. در آينده  ممكن است تور كيش، شامل 4 روز جزيره كيش و 3 روز جزيره هندورابي شود. يكي از شگفتي هاي اين جزيره آب اين منطقه است كه از تميزترين و زلال ترين آب هاي جهان محسوب مي شود. خب اگه شما هم براي تعطيلات نوروز به فكر بازديد از اين جزيره رويايي افتاديد پيشنهاد ميكنيم همين الان بليط كيش نوروز را رزرو كنيد پيش از اينكه با نزديك شدن به تعطيلات  به قيمت ها افزايش بيابد.

شهر كاريز

شهر كاريز يكي از مكان هاي گردشگري و تاريخي جزيره كيش به شمار مي رود. مجمومه كاريز شامل مسيرهاي زيرزميني است كه براي هدايت آب ايجاد شده اند. در ابتدا اين شهر مورد توجه گردشگران نبود ولي به علت آب شيرين و هواي خنك مورد توجه سرمايه گذاران قرار گرفت و امروزه يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش محسوب مي شود. اين امكان در اين شهر وجود دارد كه بتوانيد در مسير آب حركت كنيد.

درخت لور

يكي از جاذبه هاي جزيره كيش درخت هميشه سبز لور است. اگر به روستاي حريره رفتيد، حتما اين درخت بزرگ را مشاهده مي كنيد. ظاهر عجيب و تنومند اين درخت توجه گردشگران را به خود جلب كرده است. ريشه هاي زياد اين درخت ظاهري شگفت انگيز به آن داده است. بوميان اين جزيره اين درخت را مقدس ميدانند به همين دليل پارچه هايي را به درخت گره زدند تا آرزوهايشان برآورده شود. با اين همه زيبايي وجاذبه طبيعي همين الان براي رزرو آنلاين تور كيش دست به كار شويد .

آژانس مسافرتي چهارفصل  اين امكان رو براي شما فراهم ميكنه تا به راحتي بتونيد تور خودتون رو آنلاين رزرو كنيد .

تفريحات آبي

يكي از تفريحات جالب جزيره كيش جت اسكي است، مي توانيد با ده دقيقه آموزش يك جت اسكي كرايه كنيد و در درياي نيلگون خليج فارس ساعات خوشي را سپري كنيد. يكي ديگر از تفريحات لذت بخش پاراسل است، به اين صورت كه شما سوار بر چتر شده و توسط يك قايق كشيده مي شويد و به آسمان مي رويد و مي توانيد از بالا از مناظر اطراف لذت ببريد. تيوپ هايي هم  براي كرايه هست كه توسط يك قايق به سرعت كشيده مي شود كه هيجان واقعي را با آن تجربه  مي كنيد. اسكوتر دريايي كه از هيجان انگيز ترين تفريحات جزيره كيش محسوب مي شود كه با كمك مربي به عمق دريا مي رويد و از ديدن دنياي زير آب لذت ميبريد.

اما در مورد تور مشهد

كدام هتل ها بهترين انتخاب براي اقامت در مشهد هستند؟ قيمت هتل هاي مشهد در تعطيلات نوروز چگونه است ؟ با هواپيما سفر كنيم يا قطار؟ سفر با خودرو شخصي بهتر است يا خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي؟ اقامت در خانه هاي اجاره اي بهتر است يا رزرو هتل؟

تور مشهد

شور و شوق زيارت بارگاه منور امام رضا (ع) يكي از مهمترين دلايل انتخاب تور مشهد است؛ اما چه جاذبه ها و دلايل ديگري براي سفر مشهد وجود دارد؟ مراكز خريد، جاذبه هاي طبيعي، بناهاي تاريخي، پارك هاي تفريحي و پارك آبي و هتل لوكس و لاكچري، اين شهر را به يكي از مدرين ترين و پر بازديد ترين كلان شهر هاي ايران تبديل كرده است.

سفر با خودروي شخصي در تعطيلات نوروزي ويژگي هاي خاص خودش را دارد و هميشه خاطره ساز است ولي براي ساكنان شهر هايي كه فاصله زيادي با مشهد دارند قطعا سفر با هواپيما، قطار يا اتوبوس بهتر است زيرا مسافرت طولاني با خودرو شخصي ميتواند كمي خسته كننده باشد. اما خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي رزرو آنلاين بليط هواپيما و هتل ميتواند هزينه هاي بيشتري داشته باشد ولي اگر توانايي پرداخت آن را داشته باشيد بهترين انتخاب است. بهترين هتل هاي مشهد هتل هاي مشهد به دو نوع هتل هاي لوكس و گران قيمت و هتل هاي معمولي ارزان قيمت دسته بندي مي شوند. از جمله هتل هاي لوكس و گران قيمت در شهر مشهد مي توان به هتل قصر طلايي، هتل مجلل درويشي، هتل ايران مشهد و... اشاره كرد. از هتل هاي ارزان قيمت جهت اقامت مسافران تور ارزان مشهد مي توان به هتل تهران، هتل رضا، هتل بارانا، هتل توكل، هتل فيروزه توس و... اشاره كرد. بهترين توصيه اين است كه براي بررسي قيمت تور مشهد به وب سايت آٓژانس مسافرتي چهارفصل chaharfasl.net مراجعه كنيد.

بهترين مراكز خريد مشهد

از نظر بسياري از مسافران مشهد بهترين فعاليت بعد از زيارت مرقد امام رضا، گشت و گذار در مراكز خريد مشهد و خريد سوغاتي و صنايع دستي است. مشهد مملو از بازار هاي قديمي و مراكز خريد مدرن است. از بهترين مراكز خريد مشهد مي توان به مركز خريد مشهد، مركز تجاري الماس شرق، مركز خريد آلمان، مشهد مال، مركز خريد خورشيد، مركز خريد كاسپين مد و... اشاره كرد.

مراكز تفريحي و گردشگري مشهد

قطعا حرم امام رضا (ع) مهم ترين جاذبه گردشگري و يكي از مراكز مذهبي مهم و پر بازديد در ايران است. اما مشهد جاذبه هاي تاريخي و گردشگري ديگري نيز دارد كه از مهم ترين ان ها مي توان به ارامگاه فردوسي و و نادر شاه اشاره كرد كه از مهم ترين ابنيه تاريخي مشهد هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۷:۴۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

دستبند دوست داستني ترين زيور آلات بانوان

دستبند

دستبند دوست داستني ترين زيور آلات بانوان است، كه به ياور ساعت در دست چپ به كار گيري مي شود، توجه نمائيد كه رنگ ساعت و دستبندتان باهم هم خواني داشته باشد، يكي به رنگ طلايي و ديگري به رنگ نقره اي به هيچ عنوان جذابيت ندارد .

در حالتي كه از دستبند پهن به كارگيري مي كنيد، ديگر با ساعت همراهش نكنيد و لباستان آستين دار هم نباشد كه تماما به ديده بيايد .

تنها عيب دستبند اين مي‌باشد كه ممكن مي باشد قفل آن باز شود و حسرت به دل صاحبش بگذارد، مطلقا از قفل هاي محكم و والا براي دستبندتان به كارگيري فرماييد تا يك وقت خداي نكرده گم نشود .

دستبند نقره

يكي از زيباترين وسيله هاييست كه مي تواند جذابيت شما را دو چندان كند، در صورتي‌كه موهايتان داد ميزد و بلند است، از گوشواره هاي والا استفاده كنيد، اگر گوشواره تان خيلي بزرگ و ديدني است، خوبتر ميباشد ديگر گردنبند نيندازيد و تمام فعاليت را به گوش هايتان بسپاريد .

يك
توصيه خاص
ست دستبند و انگشتر، از آن ست هايي است كه فراوان زيباست، دقت نمائيد كه براي ست كردن دستبند و انگشتر مي توانيد از يك رنگ، يك جنس، يك شكل، و يا يك سنگ خاص به كار گيري كنيد . معمولا ست انگشتر و دستبند را در دست راست مي اندازند و يا در صورتيكه دوست داريد در دست چپ بيندازيد مواظب باشيد با ساعت و رينگ ي ازدواج، تداخل نداشته باشد .

نكات
مهم:
نكته ي مهمي كه در استعمال از زيور آلات وجود دارااست اين مي باشد كه هر گز نبايد از يك‌سري زيور باهم به كارگيري كرد، براي مثال استفاده از دو يا سه گردن آويز ممنوع است، و اين زمينه را مي رساند كه شما هر چه داشته ايد در بر كرده ايد و مي خواهيد زيور آلاتتان را به ديگر افراد نشان دهيد .
و يا اين كه اگر در يكي از دستانتان ست انگشتر و دستبند وجود دارد، ديگر النگو نيندازيد و انگشتر ديگري دست نكنيد .
به لباستان هم دقت كنيد، برخي جامه ها رويشان عمل انجام گرديده و زرق و برق دارند، در اين مواقع مي بايست از زيور آلات بي آلايش تر به كار گيري فرمائيد و يا اين كه درصورتي كه لباستان در نصيب گريبان بسته است و روي ان عمل شده، ديگر اصلا گردنبند نيندازيد . اعتنا فرمائيد كه زيور الات پركار با خرقه معمولي بهتر هم پا مي شود .


برچسب: دستبند نقره،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۴۹:۰۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

جديد ترين مدل هاي گوشواره سال 2018

گوشواره نقره يكي از زيورآلاتي هست كه دارنده تنوع زيادي است و در گونه هاي فرآورده ها و فلزات در بازار جانور مي باشد . يك عدد از دغدغه هاي خانوم هاي اهل ايران انتخاب گوشواره هاي به روز و شيك مي باشد در همين راستا عملكرد داريم تا گونه هاي نو گوشواره سال 2018 را معرفي نماييم .

گوشواره
جواهري:
گوشواره هاي جواهري يك عدد از دوستداشتني ترين گوشواره هاي سال 2018 بوده اند كه درفلزات مختلف مو جود مي باشد .
به طور نمونه اين گوشواره ها از فلز هاي پالاديوم و روكش راديوم مي باشد و شركت هاي گوناگون از پاراگراف كليو و ژوپينگ اقدام به ايجاد گوشواره هاي جواهري كرده اند در قسمت ذيل به معرفي چندين مثال از گوشواره هاي جواهري سال 2018 مي پردازيم :
گوشواره
جواهري جور 2018 گوشواره
جواهري دسته 2018 اين گوشواره هاي مارك كليو مي باشند و از مال فلز پالاديوم تقويت شده هستند . اين گوشواره هاي توليد كشور فرانسه مي باشند و نگين هاي به عمل رفته در آن ها از نوع سواروسكي مي باشند كه به نگين هاي سه بعدي معروفند و يك نوع سنگ جواهري هستند .

براي ديدن نمونه هاي ديگر برند كليو مي توانيد به بخش گوشواره هاي كليو مراجعه فرمائيد .

گوشواره هاي جواهري مدل ديگر مارك ژوپينگ مي‌باشند و داراي روكش راديوم با نگين هاي سواروسكي هستند . مثال گوشواره هاي جواهري ژوپينگ را در قسمت ذيل مشاهده مي نمائيد .

 

گوشواره
جواهري سال 2018 گوشواره
جواهري سال 2018 براي ديدن نمونه هاي ديگر گوشواره ژوپينگ مي توانيد به بخش گوشواره هاي ژوپينگ فروشگاه لاكچري گلامور مراجعه نماييد .

گوشواره
هاي بدل:
گوشواره هاي بدل در انواع فلزات متفاوت وجود دارا‌هستند اين فلزات مشتمل بر برنج، استيل، آلياژ مس و … مي تواند باشد . اين گوشواره ها ساخت كمپاني هاي مختلفي نظير ژوپينگ، jh و … مي‌باشند كه علاوه بر ارزش مناسب كيفيت بالايي را هم دارا هستند .
در قسمت زير به معرفي چندين مثال از اين گوشواره ها كه ساخت سال 2018 ميباشند مي پردازيم:
مدل
گوشواره سال 2018 جور
گوشواره سال 2018 اين گوشواره ها به صورت لاله موبايل مي‌باشند و از كالا آلياژ مس مي باشند . اين گوشواره هاي شيك برند ژوپينگ مي‌باشند و بخشي از زيورآلات بادوام محسوب مي شوند كه مي توانند سال ها شما را از خريد گوشواره جديد بي نياز نمايند . اين گوشواره ها علاوه بر نازكي داراي طرح منحصر به فرد به شخصي هم مي باشند و جزو مدل هاي داراي اسم و رسم سال 2018 مي باشند .

نمونه ديگر گوشواره ها به فيس طرح قايقي ميباشند و از متاع فلز استيل مي باشند و نگين هاي به عمل رفته در آن از گونه زيركونيا هستند . اين گوشواره به چهره تلفيقي هستند و هم مي توانايي آن ها را به رخ روگوشي مورد استفاده قرار اعطا كرد و نيز به فيس آويزي از آن ها استعمال كرد .

گوشواره
سال 2018 گوشواره
سال 2018 گوشواره
هاي حلقه اي نيز يكي ديگر از گوشواره هاي دوست داستني سال 2018 مي‌باشند كه دارنده طرح هاي متنوعي در زيورآلات لاكچري گلامور مي باشند كه در قسمت ذيل به مشهور ترين گوشواره هاي سال 2018 اشاره مي كنيم
گوشواره
دسته 2018


برچسب: گوشواره نقره،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۱۸:۱۴ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

نكاتي درموردپاك كردن تزيينات نقره اي

درود
نكاتي درموردپاك كردن تزيينات نقره اي يك شبكه هاي اجتماعي تمام انها رادر ظرفي …
منزه
كردن تزيينات نقره اي
كه
محتوي الكل صنعتي 90درجه ميباشد قراردهيدوبعدازاينكه تمامي جاي انرابرس كشيديدبامالش خاك اره به روي ان انها راتميز وبراق نماييد همچنين وسايلي راكه ازجنس نقره هستندوديربه دير مسئله استعمال قرار ميگيرندرالابه لاي كاغذالومينيومي بپيچيد تانقره ها اكسيد نشوند وتازه ونو بمانند برخي مواقع ممكن هست لكه هاي سفيدي روي ظروف نقره اي پيداشود براي رفع اين لكه ها يك قاشق چاي خوري نمك رابا يكسري قطره سركه خيس فرمائيد وباپارچه پنبه اي روي لكه ها بكشيد درصورتي كه جواهرات شما داراي نگين ميباشد از منش هاي تحت با احتياط به كار گيري فرمائيد .

دستبند نقره

۱-
سركه
در‌صورتي‌كه مي خواهيد نقره جات خويش را ذرق و برق دار كنيد سركه شايسته ترين گزينش است، نصف فنجان سركه سپيد را با ۳ قاشق چايخوري جوش شيرين تركيب نمائيد و نقره جات خود را به زمان ۳-۴ ساعت در آن قرار دهيد با اين شيوه به راحتي ماتي گرفته مي شود آنگاه به طور بدون نقص آن را با آب بشوييد چون ما‌نده جوش شيرين مي تواند براي نقره مضر باشد .

۲-
خمير دندان
خميردندان اثر اعجاب انگيزي در پاك كردن نقره جات دارد . چه بسا اگر اين نقره جات كهن و با لكه هاي سمج باشند .از خميردندان هاي سپيد استفاده فرمائيد خير خميردندان هاي ژله اي يا اين كه ۲ رنگ .

با يك پارچه قابل انعطاف خميردندان را به آرامي روي نقره به سمت عقب و جلو مالش دهيد،هنگامي كه لكه ها برداشته شد آن را با آب بشوييد و با حوله كم آب فرماييد مطمئن گرديد كه به طور كامل خشك گرديده است .

۳-
سس گوجه فرنگي
سس گوجه خارجي منجر براق شدن نقره جات مي شود با كمك يك مسواك قابل انعطاف سس را به نقره جات خويش بزنيد . بعد با امداد حوله و آب آن را بشوييد و شاهد درخشندگي آن باشيد .

۴-
آمونياك
محلول آمونياك ماتي نقره را مي گيرد و منزه مي نمايد . ۱-۲ قاشق چايخوري آمونياك را با ۱ قاشق چايخوري مايع ظرفشويي و ۱/۴ فنجان آب را باهم تركيب فرمائيد .
درحال حاضر نقره جات را در آن محلول غوطه ور كنيد و با امداد يك برس بشوييد
۵-
جوش شيرين
جوش شيرين يك آيتم عالي براي حذف ماتي جواهرات نقره است، هرچند بايستي يه خرده با احتياط باشيد زيرا جوش شيرين بسيار مي تواند به نقره جات جراحت بزند .

براي اين كار، ۱-۲ قاشق چايخوري جوش شيرين را با پاره اي آب گرم مخلوط كنيد، به ميزان آب بيش تر فرماييد كه جوش شيرين حالت خميري پيدا نمايد و آنگاه با ياري يك پارچه قابل انعطاف به آرامي روي نقره بكشيد . در شراي جواهر شما داراي كنده كاري مي باشد ، با كمك يك برس آن را منزه فرمائيد و بعد از آن با آب بشوييد و با حوله خشك فرماييد .


برچسب: دستبند نقره،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۴۱:۵۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)